ÜNİVERSİTE UYGARLA GELECEK

Okulumuz, akademik çalışmalarla desteklenen öğrencilerimizin maksimum başarıya ulaşmalarını hedeflemektedir.

 

Öğrencilerimizin araştırma ve sorgulamayı, sosyal değerleri ve çevresine duyarlı olmayı ilke edinerek, kişisel potansiyelini ve yeteneklerini sonuna kadar geliştirmelerine olanak sağlayan akademik yaşamlarında ilgi, yetenek ve gereksinimlerine uygun seçimler yapmalarına yardımcı olarak iyi bir eğitim öğretim ortamı sunmayı ve akademik eğitimin dışında çevresine açık ve duyarlı bireyler olmaları hedeflenmektedir. Öğrenci merkezli akademik programımızda amacımız ‘öğrenen bireyler’ yetiştirmektir. Uygar Anadolu Lisesi üniversiteye hazırlıkta öğrencilerine hedefleri doğrultusunda istedikleri bölümü kazandırma için bire bir özel dersler kişiye özgü programlar ile üniversite kazanmak Uygar Anadolu Lisesi ile daha kolay.

GELECEĞE YÖN VEREN REHBERLİK ANLAYIŞI

Uygar Eğitim Kurumlarının ilkokuldan başlayarak üniversiteye kadar verdiği eğitim öğretim ile öğrencilerimizin geleceğini kendi yetenekleri doğrultusunda şekillendiriyoruz. Başarısı kanıtlanmış, deneyimle ve titizlikle örülmüş özel bir eğitim programı yürüten okulumuzda her öğrenci özeldir. Uygar Anadolu Lisesinde sadece 1 öğrenciye değil tüm öğrencilere eşit yaklaşılmaktadır. Her öğrencimizin kaliteli üniversitelere yerleşmesi için özel çalışmalar hazırladığımız lisede her öğrencimizin kendi kapasitelerinin en üst seviyesine ulaşmasını sağlamaktayız. Öğrencilerimizin başka hiçbir takviye kursuna gereksinim duymadan Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı hazırlıklarını tamamlamalarını ilke edinmekteyiz. Her öğrencimizi ayrı ayrı takip eden “eğitim koçları” gereken akademik desteği sağlarken, velilerimizi de sürekli bilgilendirerek süreçten haberdar etmektedir.

UZMAN ÖĞRETMEN KADROSU

Uzman öğretmen kadromuzu, hedefleri olan, özgüveni yüksek, çalışma ilkeleri edinen ve kaliteli üniversitelerden mezun olan öğretmenler oluşturmaktadır. Kaliteli öğretmenlerle üniversite sınavlarında çok iyi bir puan alan öğrencilerimiz kendisine güzel bir gelecek hazırlamaktadır. Daima başarılarıyla gurur duyduğumuz öğrencilerimiz, zorlandığı derslerde de öğretmenlerinden bire bir çalışma imkanı bulabilmektedir. Nitelikli yayınlarla her hafta sonu deneme sınavına giren öğrencilerimizin zaman içerisinde sınav stresi de kalmayacaktır.

İletişim Formu

    KKVK Bilgilendirme Formunu okudum, kabul ediyorum. KKVK Bilgilendirme