Öğrencilerimizi en iyi şekilde hayata ve sınavlara hazırlıyoruz.

Aklını bilimle özgürleştiren, okumaktan, sorgulamaktan asla vazgeçmeyen bir gelecek için, hedefin her ne ise, potansiyelini keşfetmek için gereken imkan, ilgi ve alaka için, yarınlara ilişkin düşlerimizi birlikte gerçekleştireceğimiz; güçlü akademik kadro, çağdaş fiziksel koşullar, nitelikli sosyal-kültürel ortamla donatılmış bir Lise.
Öğrencilerimizi geleceklerine yön verecek üniversite hayatına hem akademik hem sosyal hem de psikolojik yönden hazırlama çalışmaları 9. sınıftan itibaren artan tempoda eğitim veren bir Lise.

TYT-AYT Sınavlarına Hazırlık Programı

Uygar Fen Lisesinde öğrencilerimiz üniversite hazırlık programına 9. Sınıftan itibaren başlamaktadırlar. Öğrencilerimiz danışmanlar eşliğinde hedef belirleme sürecinden geçtikten sonra ön hazırlık sürecine dahil olmaktadırlar. İlerleyen süreçte öğrencilerimiz amaçlarına göre özenle oluşturulan sınıflarda eğitim almaya devam ederler. TYT-AYT sınavlarına hazırlık kapsamında öğrencilerimiz 9-10 ve 11.Sınıflarda görmüş oldukları konulardan oluşan yıl içine yayılmış periyodik deneme sınavlarına girmektedirler. Bu sınavlar sayesinde öğrencilerimiz test tekniğini geliştirirken aynı zamanda kazanımları eş zamanlı olarak okulumuz tarafından takip edilir.

11. Sınıftan itibaren dersler müfredatı kapsayacak şekilde üniversite sınavlarına yönelik hazırlanmaktadır. Branşında uzman eğitimcilerden oluşan Uygar Okulları öğretmen kadrosu yapılan sınavların istatistiklerini inceleyerek ürettikleri çözümler ile öğrencilerimizin başarılarını en üst seviyeye taşımaktadırlar. Rehberlik birimi ve mentör öğretmenler tarafından detaylı bir şekilde incelenen analizler sonucunda öğrencilerimize haftalık çalışma programları uygulanıyor. Hafta Sonları TYT-AYT  kamp programları ile öğrencilerimiz bir sınav süresi boyunca konsantrasyonu hiç bozulmadan, verimli bir şekilde soru çözebilme becerisi kazanırlar.

Sınavlara hazırlık kapsamında mentör öğretmen ve rehberlik birimimiz tarafından uygulanan ortak çalışmalar ile sınav öncesi büyük önem taşıyan motivasyon ve sınav kaygısı konularında öğrencilerimize ve velilerimize seminer çalışmaları yapılmaktadır.

İletişim Formu

    KKVK Bilgilendirme Formunu okudum, kabul ediyorum. KKVK Bilgilendirme