UK yayınları tüm branları kapsayan ilkokul, ortaokul ve lise denemeleri sizlere sunulmaktadır.
Lise düzeyi yayınımızdır. Üniversiteye hazırlıkta her zaman siz değerli öğrencilerimizin en büyük yardımcısı olmaktadır.
Yıldız öğrencilerin tercihi olan Deniz Yıldızı yayınları ortaokul düzeyinde sizlere en uzman öğretmenler tarafından hazırlanıyor. LGS sınavlarında başarıyı elde etmeniz için tercih etme tercihiniz.
İlk okul seviyesinde olan Kaplumbağa Yayınları sizleri yavaş ama emin adımlarla hazırlamaktadır.

Her seviyeye uygun yayınlar

Sınav hazırlıklarında yayın evi oldukça önemlidir. Öğrencilerimizin akademik anlamda başarısını arttırmak için kendi öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorular ile kendi yayınlarımızı çıkartmaktayız. Yayın grubumuz sınav sürecinde, sınavlara hazırlık ürünlerine, yardımcı-ek kaynaklara ulaşamayan adaylar için de günümüz hız çağına yaraşır görsel medya ürünlerini sunmaktadır.
Ülkemizde uygulanan sınavlara hazırlık sürecini gayet iyi analiz eden, değerli eğitimci-yazar kadrosu ve yayın ekibiyle, hedefini belirlemiş her aday için yardıma hazır bir vizyon oluşturmuştur.

Yayın Kriterlerimiz

Zorluk seviyesi: Kaynak içerisinde bulunan kolay, orta ve zor soruların dağılımına göre ortalama bir ölçüm olarak düşünülebilir.

Başlangıç seviyesine uygunluk: Temel eksikleriniz varsa her kaynak başlangıç için size uygun olmayabilir. Çünkü kademe kademe seviyeyi yükseltmeniz gerekir. Başlangıç seviyesinde, belki sınavda çıkmayacak fakat öğretici olan sorular da çözmek gereklidir. Bazı kaynaklar öğretici yanıyla ön plana çıkarken bazı kaynaklar da farklı soru türleri görmek açısından zengin olabilir.

Müfredata uygunluk: Bir kaynak içerisinde kaldırılmış konuların bulunması, yeni konuların bulunmaması, artık sorulmayacak soru türlerine sıklıkla yer verilmesi ciddi zaman kayıplarına yol açabilir.

Soru çeşitliliği: Bazen bir kaynak içerdiği soruların kalitesiyle ön plana çıkarken farklı soru türlerini içermesi açısından zayıf kalabilir. Bu tarz durumlarda bu gibi kaynakları tek başına referans almak yeterli olmayabilir.

YKS 2020’ye uygunluk: 2018 ve 2019’daki sınavlar, soruların düzeyi ve türü açısından ÖSYM’nin son 10 yıldaki sınavlarından belirgin farklılıklar göstermiştir. Temel kavramlar, MEB kazanımları doğrudan sorulmuş, zorlayıcı işlem sorularına yer verilmemiştir. 2019’da ise günlük hayatla bağdaştırılan sorular da sorulmuştur.

YKS 2018-2019 öncesine uygunluk: 2018 öncesindeki son 10 yıla baktığımızda gördüğümüz soru tiplerini artık “eski tarz sorular” olarak anıyoruz. Bu tarzda sorular içeren kaynakları çok fazla çözmenin gereği olmadığını söyleyebiliriz.

Tasarım/Grafik: Tasarım ve baskıda sadeliği tercih ediyoruz. Soruların önüne geçmeyen, soruları anlamamızı zorlaştırmayan ve mümkünse basit olan tasarımları tercih ediyoruz. Renklerin kullanımı, soru çözümleri için uygun boşlukların bırakılmış olması, çizimlerin soruya uygunluğu gibi kriterleri de bu başlığa dahil edebiliriz. Bu değerlendirme kriterimizin diğer kriterler kadar önemsenmemesi daha doğru olacaktır.

İLETİŞİM FORMU

    KKVK Bilgilendirme Formunu okudum, kabul ediyorum. KKVK Bilgilendirme